Autoškola Ohradka fragmenty autoškoly

        o nás    ako začať    výcvik    naše vozidlá    testy    kontakt

VÝCVIK

Učebňa

Výcvik v autoškole Ohradka pozostáva z teoretickej a praktickej prípravy. Ako výuku teórie, tak jazdy, vykonávajú skúsení vysokoškolsky vzdelaní inštruktori s dlhoročnou praxou. Vývik trvá 7 až 8 týždňov.

1. TEORETICKÁ PRÍPRAVA

Výuka teórie prebieha v našej učebni 1x týždenne (vo štvrtok, v piatok - záleží podľa kurzu). Začiatok je vždy o 16:00 a výuka trvá približne 90 minút. Učebňa sa nachádza v širšom centre mesta na ulici Veľká okružná 32 (v budove Obchodnej akadémie) a je vybavená kvalitnými učebnými pomôckami.

2. JAZDY

Interiér VW Golf

Počas celého kurzu absolvuje uchádzač 37 hodín praktickej výuky. Na prianie uchádzača je možné zahájiť i ukončiť jazdu na zvolenom mieste (napr. doma, v škole..). Praktická príprava je rozdelená do 3 etáp. Prvé jazdy sa jazdia na izolovanom autocvičisku (nachádza sa na letisku vo Višňovom), je to momentálne najvačšie autocvičisko v regióne, s možnosťou docvičovania na vlastnom aute. Nasledujú jazdy v malej premávke a neskôr jazdy v hustej, mestskej premávke. Inštruktori aj výcvikové vozidlá sú Vám k dispozícii od 6:00 do 21:00, 7 dní v týždni. Prvá jazda sa plánuje na teoretickej hodine, ďalšie individuálne, priamo na jazde.

3. SKÚŠKY

Úspešné zvládnutie skúšky je podmienkou pre získanie vodičského preukazu. Vodičské preukazy vydáva Mestský Úrad, ktorý treba navštíviť čo najskôr po úspešnom zvládnutí skúšky. Doba vybavenia je 2 až 3 týždne.
Skúška sa skladá z týchto častí:
- preskúšanie z pravidiel cestnej premávky (test, dĺžka trvania 20 min.)
- jazda na autocvičisku (slalom vpred a parkovanie)
- jazda v cestnej premávke (dĺžka trvania okolo 25 min.)
     Všetky časti skúšky prebiehajú za účasti policajta.

AUTOŠKOLA OHRADKA | Veľká okružná 32, Žilina | mobil: 0903 753433 | vladimir.ohradka@gmail.com © 2011